לצד הביטוי האישי, אשר חשוב במיוחד בשנים המעצבות של ילדים, אנו מקנים לילדים בצהרון פלוס תחושת אחריות אישית אשר מאפשרת להם לצמוח וללמוד כיצד לעשות בחירות אישיות מושכלות.

במשך השנים, זכינו לראות כיצד עשרות ילדים צמחו הודות לכך שלמדו להכיר ביכולות שלהם, גם אם הם פקפקו בהן בתחילת הדרך. הכבוד ההדדי שאנו והילדים רוכשים לזה הפך את צהרון פלוס למשפחה בה כולם מכירים, אוהבים, ומכבדים זה את זה מעל הכל.  

מי אנחנו?

אנחנו – יונתן ומיכאל ביאלק, זכינו לגדול במשפחה שהקנתה לנו ערכים אשר שילבו יצירתיות עם משמעת ואווירה ספורטיבית. אותם ערכים שגדלנו עליהם ליוו אותנו במשך חיינו, וגרמו לנו לשאוף להנחיל אותם לדורות הצעירים.

במהלך שנות הלימוד שלי במכללת וינגייט ולימודיי במכללת רופין במגמת מנהל עסקים, נחשפתי להשפעה החיובית של פעילות גופנית על הנפש ועל היצירה של משמעת ותחושת אחריות באופן חיובי. כיום אני, מיכאל ביאלק, צברתי ניסיון רב בניהול קייטנות וצהרונים, ואני מאמין בחשיבות של ספורט ופעילות גופנית ובהשפעה המיטיבה שלהם על הביטחון העצמי ועל פיתוח מיומנויות מוטוריות שישרתו את ילדיכם בעתיד. את הערכים הללו אני ויונתן מעבירים לילדים המגיעים לפעילויות והחוגים בצהרון פלוס – תוך שילוב של משחק, תנועה, וספורט, הילדים חווים באופן אישי את ההשפעה המרעננת והמחזקת של פעילות גופנית על הנפש.

לאחר לימודי מדעי התנהגות וניהול משאבי אנוש, אני, יונתן ביאלק, ניתבתי את עצמי לכיוון של ערכי החינוך שגדלתי עליהם. הודות לניסיון הרב שצברתי בניהול צהרונים לגיל הרך, אני ואחי זכינו להקים צהרון משלנו אשר מתאים לחזוננו המשותף. בעיניי, יצר הסקרנות הוא אחד היצרים הטבעיים והחשובים ביותר אצל ילדים, ומדי יום אני משתדל לטפח את היצירתיות של כל הילדים המגיעים לצהרון פלוס. בשעות המשותפות שלי עם הילדים בצהרון, הם מגיעים נלהבים לספר לי על המחשבות והשאיפות שלהם. השיתוף מאפשר לכל ילד וילדה להביע את עצמם וליצור חברויות עם הילדים סביבם.

השילוב הייחודי בין ספורט, הקניית ערכי משמעת, טיפוח יצירתיות, והבעה אישית, מאפשרים לנו ליצור סביבה נעימה לילדים בה הם יכולים להרגיש בטוחים וליהנות מהתפתחות אישית לצד בני גילם.

ערכי הליבה של צהרון פלוס

המטרה שלנו בצהרון היא ליצור מסגרת חינוכית בונה – מטרה שאנו משיגים הודות ללוח זמנים יומי המחולק לשני חלקים מרכזיים:

חובה – החלק הראשון של היום כולל מחויבויות שהילדים מבצעים – כמו אכילת ארוחה מאוזנת וביצוע שיעורי הבית שלהם. באמצעות פעילויות החובה, אנו מקנים לילדים ערכי אחריות ומחויבות כלפי עצמם וכלפי סביבתם, ולאחר מכן, הם יכולים לפנות לחלק השני של היום – חלק בו הילדים נהנים מחוויות מהנות במיוחד.

חוויה – פרק זמן שבו ילדי הצהרון חופשיים ליצור ולשחק עם חבריהם. במקרים בהם יש צורך בכך, אנו תומכים בילדים על מנת שימצאו פתרונות המתאימים לכל הצדדים. בשעות החוויה, הילדים זוכים להכיר את עצמם על ידי התנסויות במגוון חוויות חדשות – התנסויות אשר בונות את ביטחונם העצמי בצורה מדהימה.

החלק של החוויה כולל פרט בלתי נפרד – העשרה: פיתוח הגוף, הנפש, והצד היצירתי של ילדים בשילוב עם מדריכים אחראיים אשר מעבירים להם תוכן חיוני אשר ילווה אותם במשך שנים. בשעות ההעשרה, הילדים רוכשים מיומנויות חשובות, כמו מוטוריקה עדינה, תקשורת, יצירה, מוזיקה, ריקוד ותנועה, וזוכים להכיר צדדים בעצמם שהם לא ידעו על קיומם באווירה בונה ושמחה.

בסופו של יום, ההצלחה שלנו נמדדת בתגובתם של הילדים: ההורים מגיעים לאסוף אותם אבל הילדים לא רוצים ללכת 😊

החזון שלנו

המטרה שלנו בצהרון פלוס היא ליצור סביבה תומכת, פעילה ומאוחדת עבור הילדים על מנת שיוכלו להתפתח בצורה הטובה ביותר. כדי להגיע לחזון הזה, אנו שומרים על איזון בכל תחום אשר משפיע על הילדים. אני, יונתן אחראי על התכנים החינוכיים של הצהרון, ואני, מיכאל, אחראי על הפן הניהולי-תפעול של צהרון פלוס.

מלבד האיזון בין הצד החינוכי לצד התפעולי, אנו משתדלים לחנך את הילדים בצהרון על החשיבות של איזון בין גוף, נפש, ומחשבה. לכן, היום בצהרון מתחלק באופן שיאפשר להגיע למטרה הזו בצורה הטובה ביותר: על מנת שיהיה לילדים כוח גופני וגם כוח נפשי להמשיך את יומם, הם מקבלים ארוחה מאוזנת ובריאה שמעניקה להם אנרגיות.

אותן אנרגיות מנותבות לפעילות גופנית מהנה בקבוצות אשר מלמדת את הילדים כיצד לשמור על בריאות הגוף וכיצד לעבוד יחדיו כדי להגיע למטרה משותפת. הכנת שיעורי בית גם היא מהווה חלק מהחתירה לחזון של הצהרון, והילדים הסקרנים שמגיעים אלינו זוכים מקבלים עזרה בביצוע שיעורי באופן מהנה עם הצוות האנרגטי והצעיר.

באמצעות ההפעלות השונות, אנו זוכים להגשים את החזון שלנו עם כל ילד מחדש, וליצור עבור כולם סביבה מגרה ומסקרנת בה יוכלו ללמוד דברים רבים וליהנות בסביבה בטוחה ומוגנת. הצוות הצעיר והאנרגטי מלווה את כל הילדים במהלך הפעילויות, והתלמידים יודעים שתמיד יש להם למי לפנות כאשר יהיה צורך בכך.

הודות לשיתוף פעולה מתמשך בין הצוות ובין הילדים, האווירה בצהרון פלוס נותרת חיובית בכל עת, ויחד אנו מגשימים את החזון הקטן שלנו בגדול.

נגישות